PREMII
Olimpiada Națională de Matematică
Etapa județeană, 19 martie 2016
Nr. crt. NUMELE ȘI PRENUMELE UNITATEA ȘCOLARĂ CLASA PREMIUL
1 ARON DARIUS COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a V-a Premiul I
2 OLEKSIK VLAD ANDREI ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 18 SIBIU a V-a Premiul II
3 GORCEA ALEXANDRU COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a V-a Premiul III
4 BAZGA TUDOR COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a V-a Mențiune
5 BĂCILĂ ROXANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8 SIBIU a V-a Mențiune
6 ARON BOGDAN COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a V-a Mențiune
7 SILEA HORIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA MARIA” SIBIU a V-a Mențiune
8 SIMULEAC BIANCA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a V-a Mențiune
9 VARGA-SANTAI FRANCESCA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Premiul I
10 SECOȘAN MIHAI COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Premiul II
11 DUCU DIANA ANDREEA COLEGIUL NAŢIONAL „SAMUEL VON BRUKENTHAL” SIBIU a VI-a Premiul III
12 MUNTEANU IULIA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Mențiune
13 BLAGA DARIA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Mențiune
14 FĂGEȚAN RADU COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Mențiune
15 HĂLMACIU DELIA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Mențiune
16 MĂRICUŢ DARIUS ŞCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE IORGA" SIBIU a VI-a Mențiune
17 BÎRZĂ ALEXIA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Mențiune
18 BLEZU IOSIF COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Mențiune
19 CHIORAN ANA-MARIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA MARIA” SIBIU a VI-a Mențiune
20 ȘANDRU DRAGOȘ COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Mențiune
21 MORÎNDĂU ALEXANDRU COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VI-a Mențiune
22 RĂHĂIAN RAREŞ COLEGIUL NAŢIONAL „SAMUEL VON BRUKENTHAL” SIBIU a VI-a Mențiune
23 IANC OCTAVIAN COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VII-a Premiul I
24 GREAVU DANIELA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VII-a Mențiune
25 ŞANDRU MARA COLEGIUL NAŢIONAL „SAMUEL VON BRUKENTHAL” SIBIU a VIII-a Premiul I
26 MUNTEAN FLAVIA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 18 SIBIU a VIII-a Premiul II
27 RUSU HORIA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a VIII-a Mențiune
28 SAVA RADU ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN SLAVICI” SIBIU a VIII-a Mențiune
29 SUCIU CEZAR ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CIREȘARII” MEDIAȘ a VIII-a Mențiune
30 MIHAILESCU LUANA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 SIBIU a VIII-a Mențiune
31 BISCHIN MARIA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a IX-a Premiul I
32 FLEȘERIU RUXANDRA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a IX-a Premiul II
33 PAȘTIU ANDREEA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a IX-a Premiul III
34 DUMITRU RĂZVAN GABRIEL COLEGIUL TEHNIC ENERGETIC SIBIU a IX-a Premiul III
35 LUPEAN SEBASTIAN COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a X-a Premiul I
36 GEORGESCU ADELA COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE LAZĂR” SIBIU a X-a Premiul I
37 GOGOZAN DANIEL LICEUL TEHNOLOGIC „ŞCOALA NAŢIONALĂ DE GAZ” MEDIAŞ a X-a Mențiune
38 DRĂGOIU RAUL COLEGIUL NAŢIONAL „SAMUEL VON BRUKENTHAL” SIBIU a X-a Mențiune
39 VINŢAN RADU COLEGIUL NAŢIONAL „SAMUEL VON BRUKENTHAL” SIBIU a XI-a Premiul I
40 MATEI CRISTIAN COLEGIUL NAŢIONAL „SAMUEL VON BRUKENTHAL” SIBIU a XII-a Premiul I
41 TOADER VLAD COLEGIUL NAŢIONAL „SAMUEL VON BRUKENTHAL” SIBIU a XII-a Premiul II
42 OPREA CAMELIA COLEGIUL NAŢIONAL „SAMUEL VON BRUKENTHAL” SIBIU a XII-a Premiul III
Inspector școlar,
prof. Nicolae Suciu