Limba engleză - franceză - prof. Pitariu Laura
24 Apr 2017 11:42 - Pitariu Laura

Funcția: Inspector Școlar pentru Limba engleză - franceză
Compartiment: Inspecți [ ... ]

Istorie și socio-umane - prof. Helju Teodora
24 Apr 2017 02:33 - Dragomir Mircea

Functia: Inspector Școlar pentru Istorie și socio-umane
Compartiment: Inspecție Ș [ ... ]

Olimpiada de Stiinte pentru Juniori
23 Apr 2017 12:20 - Buzuriu Mariana

Anul scolar 2016-2017 1. Olimpiada de Stiinte pentru Juniori - etapa judeteana se va desfasura i [ ... ]

Olimpiada de Astronomie si Astrofizica
23 Apr 2017 12:13 - Buzuriu Mariana

Anul scolar 2016-2017 1. Olimpiada Nationala de Astronomie si Astrofizica se va desfasura in perioa [ ... ]

Fizică, Învățământ particular - prof. Buzuriu Mari...
23 Apr 2017 12:08 - Buzuriu MarianaFizică, Învățământ particular - prof. Buzuriu Mariana

Funcția: Inspector Școlar pentru Fizică - Chimie, Învățământ particular
  Com [ ... ]

Olimpiada de fizică
23 Apr 2017 11:55 - Buzuriu Mariana

Anunturi Documente actuale Rezultate olimpiada Anunturi Anul scolar 2016-2017 Olimpia [ ... ]

Olimpiada de chimie
23 Apr 2017 11:51 - Buzuriu Mariana

Anul scolar 2016-2017 Olimpiada de Chimie, etapa nationala se va desfasura in perioada 19-25.04.2 [ ... ]

CONCURSURI PENTRU OCUPAREA POSTURILOR DIDACTICE OR...
21 Apr 2017 09:12 - Dragomir Mircea

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 14 Sibiu, organizează concurs pentru ocuparea a două postur [ ... ]

Proiecte educaționale și informatică - prof. Voine...
21 Apr 2017 07:51 - Anca Voineag

Funcția: Inspector Școlar pentru Proiecte educaționale și informatică
Compartimen [ ... ]

Reglementări privind învățământul dual
21 Apr 2017 02:31 - Poplacean Adrian

In baza OUG nr. 81/2016 privind modificarea si completarea Legii educatiei nationale nr. 1/2011, Min [ ... ]

Programul Olimpiadei Naționale

  • Sibiu 17-23 aprilie 2016
  • Ziua

    Elevii participanţi

    Profesorii însoţitori

    Membrii Comisiei Centrale a Olimpiadei Naţioanale

    Orele

    Activitatea

    Orele

    Activitatea

    Orele

    Activitatea

     

    Duminică 17 aprilie

    Până la orele 15.30

    Primirea participanţilor, cazarea

    (Hotel Parc, Hotel Ibis)

    Până la orele 15.30

    Primirea participanţilor, cazarea

    (Hotel Parc, Hotel Ibis)

    Până la orele 15.30

    Primirea participanţilor, cazarea

    (Hotel Ibis)

    Ora 16.00

    Deschiderea festivă (Sala Thalia)

    Ora 16.00

    Deschiderea festivă (Sala Thalia)

    Ora 16.00

    Deschiderea festivă (Sala Thalia)

     

     

     

     

     

     

     

     

    Luni

    18 aprilie

    7.30 – 9.00

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.30 – 9.00

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.00 – 7.30

    Micul dejun (Hotel Ibis)

    9.30 - 10.00

    Accesul elevilor în sălile de clasă

    (Colegiul Naţional „O. Goga” Sibiu)

    9.30 - 10.00

    Supravegherea elevilor – deplasarea la Colegiul Naţional „O. Goga” Sibiu

    6.45-10.00

    Analiza, validarea şi multiplicarea subiectelor pentru proba teoretică scrisă. Traducerea subiectelor pentru elevii care susţin proba în limba maghiară

    Instruirea profesorilor supraveghetori (9.00)

    Distribuirea subiectelor la sălile de concurs

    10.30-13.30

    Proba teoretică scrisă

    (Colegiul Naţional „O. Goga” Sibiu)

    10.30-13.30

    Monitorizarea elevilor

    10.30-13.30

    Analiza şi validarea baremelor

    Elaborarea borderourilor

    Afişarea baremelor

    Predarea – primirea lucrărilor la secretariatul Comisiei Centrale a Olimpiadei Naţionale

    13.30-14.30

    Prânzul (Cantina ULB Sibiu)

    13.30-14.30

    Prânzul (Cantina ULB Sibiu)

    14.00-15.00

    Prânzul (Palatul Brukenthal Avrig)

    15.00-18.30

    Ghidaj oferit de către studenţii Facultăţii de Istorie a ULB Sibiu în zona centrală a municipiului Sibiu

    Plecarea din curtea Colegiului Național ”O. Goga” Sibiu

    15.00-18.30

    Ghidaj oferit de către studenţii Facultăţii de Istorie a ULB Sibiu în zona centrală a municipiului Sibiu

    Plecarea din curtea Colegiului Național ”O. Goga” Sibiu

    13.20-21.00

    Aplicaţie practică Sibiu-Avrig-Cârţişoara-Cârţa-Sibiu

    19.00-20.00

    Cina (Cantina ULB Sibiu)

    19.00-20.00

    Cina (Cantina ULB Sibiu)

    19.00-20.00

    Cina (Pensiunea Albota)

     

     

     

    Marţi

    19 aprilie

    7.30-8.30

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.30-8.30

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.30-8.30

    Micul dejun (Hotel Ibis)

    9.00-14.00

    Deplasarea spre punctele stabilite şi efectuarea de observaţii, analiză şi  cartare în orizontul local apropiat şi îndepărtat al municipiului Sibiu

    Plecarea din parcarea de la Sala Thalia

    10.00-14.00

    Vizită în Muzeul în aer liber Dumbrava Sibiului (Muzeul Tradiţiei Populare Astra)

    Plecarea din parcarea de la Sala Thalia

    9.00-14.00

    Evaluarea lucrărilor la proba teoretică scrisă

    Elaborarea documentelor pentru prima evaluare

    14.00-15.00

    Prânzul (Cantina ULB Sibiu)

    14.00-15.00

    Prânzul (Cantina ULB Sibiu)

    14.00-15.00

    Prânzul (Hotel Select)

    15.00-19.00

    Program liber

    15.00-19.00

    Program liber

    15.00-19.00

    Evaluarea lucrărilor la proba teoretică scrisă

    Elaborarea documentelor pentru prima evaluare

    19.00-20.00

    Cina (Cantina ULB Sibiu)

    19.00-20.00

    Cina (Cantina ULB Sibiu)

    19.00-20.00

    Cina (Hotel Ibis)

     

     

     

     

    Miercuri 20 aprilie

    7.30-9.00

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.30-9.00

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.30-8.30

    Micul dejun (Hotel Ibis)

    10.00-10.30

    Accesul în sălile de clasă

    (Colegiul Naţional „O. Goga” Sibiu)

    10.00-10.30

    Însoţirea elevilor la Colegiul Naţional „O. Goga” Sibiu

     

    9.00-13.00

    Evaluarea lucrărilor la proba teoretică scrisă Elaborarea documentelor pentru prima evaluare

    11.00-12.30

    Proba practică scrisă

    11.00-12.30

    Program liber

    13.00-14.00

    Prânzul (Cantina ULB Sibiu)

    13.00-14.00

    Prânzul (Cantina ULB Sibiu)

    13.00-14.00

    Prânzul (Hotel Select)

    14.00-19.00

    Activități în programul ”Școala altfel” în cadrul ULB Sibiu

    14.00-19.00

    Activități în programul ”Școala altfel” în cadrul ULB Sibiu

    14.00-19.00

    Evaluarea probei practice scrise

    Elaborarea documentelor specifice

     

     

    19.00-20.00

    Cina (Cantina ULB Sibiu)

    19.00-23.00

    Cina festivă (Hotel Select)

    19.00-23.00

    Cina festivă (Hotel Select)

    20.00-23.00

    Seară distractivă (Hotel Parc)

     

     

     

     

     

     

    Joi

    21 aprilie

    7.30-8.30

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.30-8.30

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.30-8.30

    Micul dejun (Hotel Ibis)

     

     

    8.30-18.00

    Excursie Sibiu-Ocna Sibiului-Slimnic-Mediaş-Moşna-Agnita-Nocrich-Hosman-Sibiu (3 autocare)

    Sibiu-Hosman-Nocrich-Agnita-Moşna-Mediaş-Slimnic-Ocna Sibiului-Sibiu (2 autocare)

    Plecarea din parcarea de la Sala Thalia

     

     

    8.30-18.00

    Excursie Sibiu-Ocna Sibiului-Slimnic-Mediaş-Moşna-Agnita-Nocrich-Hosman-Sibiu (3 autocare)

    Sibiu-Hosman-Nocrich-Agnita-Moşna-Mediaş-Slimnic-Ocna Sibiului-Sibiu (2 autocare)

    Plecarea din parcarea de la Sala Thalia

     

     

     

    9.00-13.00

     

     

    Evaluarea lucrărilor probei practice scrise

    Elaborarea documentelor specifice

     

    12.30-13.30

    Prânzul se va servi la Mediaş (3 autocare) şi Dealul Frumos (2 autocare)

    12.30-13.30

    Prânzul se va servi la Mediaş (3 autocare) şi Dealul Frumos (2 autocare)

    13.00-14.00

    Prânzul (Hotel Select)

     

    19.00-20.00

     

    Cina (Cantina ULB Sibiu)

     

    19.00-20.00

     

    Cina (Cantina ULB Sibiu)

     

    14.00-19.00

    Evaluarea lucrărilor probei practice scrise

    Cumularea rezultatelor

    Afişarea rezultatelor cumulate

    19.00-22.00

    Cina (Pensiunea Mioritica)

     

     

     

     

     

     

     

     

    Vineri

    22 aprilie

    7.30-8.30

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.30-8.30

    Micul dejun (Cantina ULB Sibiu)

    7.30-8.30

    Micul dejun (Hotel Ibis)

    8.30-9.00

    Deplasarea elevilor către Colegiul Naţional „O. Goga” Sibiu

    8.30-9.00

    Însoţirea elevilor la Colegiul Naţional „O. Goga” Sibiu

     

     

     

     

     

    9.00-13.00

    Soluţionarea contestaţiilor

    Afişarea rezultatelor finale

     

    Proba orală de baraj pentru selecţia elevilor care vor participa la Olimpiada Internaţională de Geografie şi la Balcaniada de Geografie

     

     

     

    09.00-13.00

    Proba orală de baraj pentru selecţia elevilor ce vor participa la Olimpiada Internaţională de Geografie şi la Balcaniada de Geografie

    Vizită și activitățí ale Academiei Trupelor de Uscat ”Nicolae Bălcescu” Sibiu pe platoul din fața Cercului Militar Sibiu. Plecarea din curtea C.N. ”O. Goga” Sibiu

     

     

     

     

    09.00-13.00

    Vizită și activitățí la Academia Trupelor de Uscat ”Nicolae Bălcescu” Sibiu

    Plecarea din curtea C.N. ”O. Goga” Sibiu

    13.00-14.00

    Prânzul (Cantina ULB Sibiu)

    13.00-14.00

    Prânzul (Cantina ULB Sibiu)

    13.00-14.00

    Prânzul (Hotel Select)

    14.00-19.00

    Proba scrisă de baraj pentru selecţia elevilor care vor participa la Olimpiada Internaţională de Geografie şi la Balcaniada de Geografie

    Vizită și activități la Facultatea de Geografie a Turismului ”Dimitrie Cantemir” Sibiu; întâlnire cu alpinistul Fane Tulpan, cuceritor al Everestului

    Plecarea din curtea C.N. ”O. Goga”.

    14.00-19.00

    Vizită și activități la Facultatea de Geografie a Turismului ”Dimitrie Cantemir” Sibiu; întâlnire cu alpinistul Fane Tulpan, cuceritor al Everestului

    Plecarea din curtea C.N. ”O. Goga” Sibiu

     

    14.00-19.00

    Proba scrisă de baraj pentru selecţia elevilor care vor participa la Olimpiada Internaţională de Geografie şi la Balcaniada de Geografie

    19.00-20.00

    Cina (Cantina ULB Sibiu)

    19.00-20.00

    Cina (Cantina ULB Sibiu)

    19.00-20.00

    Cina (Hotel Ibis)

     

    Sâmbătă

    23 aprilie

    10.00-12.00

    Festivitatea de închidere. Premierea (Sala Thalia)

    10.00-12.00

    Festivitatea de închidere. Premierea (Sala Thalia)

    10.00-12.00

    Festivitatea de închidere. Premierea

    (Sala Thalia)

    12.00

    Plecarea participanţilor

    12.00

    Plecarea participanţilor

    12.00

    Plecarea membrilor comisiei